Rick and Morty

Sanırım; “izlenebilecek en zeka dolu şey” kategorisinde başlarda gelen bir animasyondur Rick and Morty. Koyu bir south park (pre season 19) hayranı olarak ondan daha zekice yazılmış, kurgulanmış ve seslendirilmiş başka bir animasyon bulacağımı hiç sanmazken Adult Swim tarafından karşıma böyle mükemmel bir dizi çıktı ve ben tabi ki her bölümünü 5 kere izlemiş bulundum.
Baş karakterimiz Rick. Alkolik bir dahi. Torunu ile bilim kurgu dünyasının zaman yolculuğu hariç her alanına parmak basarak maceralara çıkan mükemmel bir karakter.
Dizimiz, Rick’in yıllar sonra kızı ile birlikte yaşamaya karar verip ailesinin yanına taşınması ile başlar. Her bölümde aile bireylerinden en az biriyle evrenin en acayip ve beyin yoran boyutlarına seyahat ederler. Bunu yaparken Rick’in mükemmel mizahının arkasına sığındığı pişmanlıkları, Morty’nin (torunu)  hiçbir şeyden anlamazlığı, Jerry’nin (damadı) saf bir adam olarak olaylara yorum getirmeye çalışması, Summer’ın (diğer torunu) ergen bakış açısı ve Beth’in (kızı) babasını bir daha kaybetmek istememesi gibi bir çok komik ve duygusal derinliğe sahip konularla beni çoğu bölüm eğlendirmeye ve nadir de olsa büyük bir hüznün içine çekebilmiştir.

Bu arada dizinin yapımcılarının da tam birer troll olduklarını anlayacaksınız izlemeye başlarsanız. Belki etrafınızda duymuşsunuzdur; ‘Rick and Morty’nin 3. sezonu nerede kaldı’ diye serzenişte bulunan ruhları, işte bunun sebebi ikinci sezon ile üçüncü sezon arasında kocaman bir ara vermiş olmaları ve ekim 2015’den beri insanların yeni bölümleri beklemesidir ve bir nisan 2017 tarihinde gelen 3. sezon 1. bölüm gelmiş haberi bütün bu ruhları sevindirmiş gözükse de kötü bir 1 nisan şakası olarak kaldı maalesef, ne yazık ki diğer bölümler için temmuz ayını beklemek zorunda kalacağız.

Bir de hüzün demişken diziyi belki en iyi şekilde anlatmayacaktır ama 2. sezon 3. bölümünde çalan mükemmel şarkıyı sizinle de paylaşmadan geçemeyeceğim. İyi seyirler. Tam 3 saat 20 dakika lık versiyonu.

ahmet

Ahmet Kılınç - Software Developer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.