Hakkımda

Merhaba, ben Ahmet Kılınç.

2011 yılında bilgisayar mühendisliği okumaya başladım ve üniversite yıllarımda Android işletim sistemine oldukça ilgi duydum ve uygulamalar geliştirmeye çalıştım. 2016’da mezun olarak ilk şirketime girdim ThreeJS kütüphanesini kullanarak JavaScript dili ile üç boyutlu web uygulamalar ve android uygulamaları geliştirdim. Açık kaynak kodlu blender ile haşır neşir olmaya da çalıştım.

Daha sonra bir oyun stüdyosunda WebGL üzerine çalıştım; mraid ve çeşitli web tabanlı oyun motorları ile oyananabilir reklamlar geliştirdim.

Şimdi ise devlet ve özel şirketlere web uygulamalar geliştiren özel bir şirket için React kullanarak front-end developer olarak çalışmaktayım.

Şirket dışında ise Android üzerine kendi projelerimi hayata geçirmeye çalışıyorum.

Son zamanlarda dikkatimin ve yeni şeyler öğrenme isteğimin ana odağı JavaScript teknolojileri oluyor. Bunların içinde React.js, React-Native, Node.js gibi teknolojiler bulunmakta.

Kodlama dışında oyun oynamayı, elektronik eşyaların içini açıp sorunlarını gidermeyi gayet çok seviyorum. Basketbol ve masa tenisi oynarken de mutlu oluyorum.

Bütün bunları yaparken de öğrendiğim ve karşıma çıkan sorunların çözümlerini bu ufak blogumsu internet sitesinden paylaşmak istiyorum. Umarım bu, beni olduğu kadar sizi de tatmin eder.

Yaptığım mobil uygulama linkleri:

Magic Eight Phone:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gobletsoft.magiceightphone

Fitness For Energy:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gobletsoft.fitnessforenergy

Yaptığım web uygulama demo linkleri:

Three.js ile 3D Web:   https://ahmetkilinc.net/holymoly

Php ve Mysql ile Admin Giriş Sayfası:  https://ahmetkilinc.net/adminPanel

Şu an üzerinde çalıştığım open source projelere ise github profilimden ulaşabilirsiniz:

https://github.com/ahmetkilinc

Bana herhangi bir sebeple ulaşmak isterseniz:

Mail adresim : ahmetkilinc3899{at}gmail{dot}com
Cep telefon numaram: +905439683700